Spor

Spor, Egzersiz ve Fiziksel Aktivite. Hangisi?

Geçmiş dönem insanının yaşam biçimi, ömrü ve sağlığı günümüz insanıyla karşılaştırıldığında, modern hayat bizlerden çok şeyler alıp götürmüşe benziyor. Hareket etmeyi ne zamandan beri hafta sonlarına indirgemiştiniz? Örneğin; modern dünyanın ortasında köy kahvaltısı ardından yürüyüş… Kulağa hoş geliyor da, beynimiz ve vücudumuz bundan hiç hoşnut değil! Nasıl mı anlayacaksınız? Akşam eve döndüğünüzde yorgunluktan bitmiş, sanki … Continue reading Spor, Egzersiz ve Fiziksel Aktivite. Hangisi?

Geçmiş dönem insanının yaşam biçimi, ömrü ve sağlığı günümüz insanıyla karşılaştırıldığında, modern hayat bizlerden çok şeyler alıp götürmüşe benziyor.

Hareket etmeyi ne zamandan beri hafta sonlarına indirgemiştiniz? Örneğin; modern dünyanın ortasında köy kahvaltısı ardından yürüyüş… Kulağa hoş geliyor da, beynimiz ve vücudumuz bundan hiç hoşnut değil! Nasıl mı anlayacaksınız?

Akşam eve döndüğünüzde yorgunluktan bitmiş, sanki dayak yemiş gibi mi hissediyorsunuz? İşe gitsem de dinlensem der gibi misiniz?

Beyniniz sizinle konuşmuş!

Yorgunluk, mide sancıları, şişkinlik, bıkkınlık, ağrı vb. tüm sinyalleri göndermiş.

Sizinle daha nasıl konuşmasını beklersiniz ki?

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like

Read More